RGB LED

Żarówki LED RGB
Przyszłość technologii oświetleniowej o ogromnym potencjale twórczym

Diody LED RGB to kolejny wielki krok naprzód w technologii żarówek. Przewyższają one wszystkie żarówki konwencjonalne, halogenowe i energooszczędne na rynku. Zużywają znacznie mniej energii, wystarczają na znacznie dłużej i są dostępne w każdym możliwym do wyobrażenia kolorze.

Oświetlenie RGBW LED świetnie nadaje się do tworzenia kolorowych akcentów świetlnych, które wzbogacą Twoją przestrzeń mieszkalną, a dzięki dodatkowym diodom mogą również równomiernie oświetlać pomieszczenia czystym białym światłem. Wykorzystaj tę nowoczesną technologię oświetleniową w swoich projektach już teraz.

Wyjątkowy styl we wszystkich Twoich przestrzeniach mieszkalnych

Diody LED RGB do tworzenia akcentów

Niegdyś rewolucyjna technologia LED jest obecnie dobrze ugruntowana na rynku i łatwa w użyciu. Sektor przemysłowy od dawna wykorzystywał wydajność technologii LED, a teraz można ją również stosować w gospodarstwach domowych. Oświetlenie LED RGB ma ogromny zakres zastosowań i charakteryzuje się wysoką wszechstronnością przy projektowaniu oświetlenia w domu. Na przykład można użyć ekonomicznych świateł LED RGB, aby zaprogramować kolory w sposób pasujący do nastroju i konkretnych sytuacji, a dzięki technologii smartfonów takie systemy są łatwe w obsłudze.

Na zmianę rozjaśniaj i przyciemniaj światło — taśmy LED RGB są tak uniwersalne, że można dzięki nim stworzyć dowolną atmosferę świetlną. Oprócz żarówek z funkcją RGB światła RGBW mogą zapewnić także szczególnie ciepłe białe światło. Nie są one jedynie substytutem konwencjonalnej technologii oświetleniowej, lecz stanowią kompleksowe rozwiązanie o zwiększonej funkcjonalności i dłuższym okresie eksploatacji.

Czym są diody LED RGB i do czego służą?

Technologia LED wykorzystuje diody montowane na taśmie, które są w stanie emitować dużo światła przy niskim zużyciu energii. Żarówka LED RGB wykorzystuje trzy diody: czerwoną, zieloną i niebieską. Intensywność świecenia każdej z nich jest mieszana w celu uzyskania różnych kolorów. Proces ten bazuje na sposobie mieszania kolorów metodą syntezy addytywnej. Ta sama technika jest wykorzystywana w telewizorach, monitorach komputerowych i płaskich ekranach. Światło z jednego źródła koloru może nakładać się na światło z innego, dając w rezultacie nową i jaśniejszą ekspresję barwy. Na przykład światło czerwone świecące mocniej od niebieskiego tworzy kolor lekko fioletowy.

Jakie są zalety diod LED w porównaniu z innymi źródłami światła?

Zaletami technologii diodowej w oświetleniu LED są niskie napięcie włączania i niskie zapotrzebowanie na energię do pracy ciągłej. W porównaniu do oświetlenia konwencjonalnego są one bardziej ekonomiczne w zakresie zużycia energii przy zapewnieniu identycznej mocy światła. Diody RGB charakteryzują się okresem eksploatacyjnym liczonym w dziesiątkach tysięcy godzin i są również imponująco wytrzymałe pod względem ilości cykli przełączania. Ponieważ napięcie podczas włączania jest bardzo niskie, duża liczba diod LED może być obsługiwana za pomocą zwykłej instalacji elektrycznej i bezpiecznika domowego. Pozwala to na montaż dużej liczby świateł nawet w gospodarstwach domowych z małą instalacją bez konieczności jej rozbudowywania.

Jakie zastosowania mają diody LED RGB w życiu codziennym i w domu?

Zakres wykorzystania oświetlenia LED RGB i RGBW jest prawie nieograniczony. Technologia ta wymaga bardzo niewielkiej przestrzeni i często jest umieszczana w żarówkach o tych samych rozmiarach co żarówki tradycyjne, halogenowe i fluorescencyjne. Zakładając, że wybrany model jest wyposażony w odpowiednie złącze dopasowane do starszych gniazd, będzie on również pasować np. do wpuszczanych reflektorów punktowych, oświetlenia nastrojowego, oświetlenia ścieżek w ogrodzie lub lamp biurkowych. Diod LED RGB można użyć do efektywnego oświetlenia kuchni, pracowni, werand/wejść, ścieżek i podjazdów.

Są one również idealne do tworzenia nastrojowego oświetlenia w całym domu. Prosty wybór koloru pozwala na dostosowanie oświetlenia do nastroju bez względu na to, czy odpoczywasz, słuchając muzyki, czy potrzebujesz stymulującego światła na wieczór z gośćmi lub też uspokajającej atmosfery pozwalającej odprężyć się po pracy. Diody LED RGBW mogą również zapewnić harmonijne jednorodne oświetlenie w kącikach do czytania, pokojach do nauki lub do realizacji swojego hobby albo gdziekolwiek indziej, gdzie trzeba zminimalizować obciążenie oczu lub zmęczenie.