Co jest na topie: dziewięć najnowszych trendów w świecie LED

Technologie LED to najnowocześniejsze źródła światła z wieloma zaletami. Odkryj, co Cię inspiruje.

Ile trendów LED potrzeba, aby wymienić żarówkę? Obecnie coraz więcej osób wybiera oświetlenie LED, aby rozszerzyć zakres możliwości konfiguracji światła i zmniejszyć zużycie energii. Analizujemy najnowsze innowacje, które rewolucjonizują oświetlenie domu i ogrodu — zobacz, które podobają się Tobie!

Oświetlenie za pośrednictwem aplikacji na smartfony

Trend 1: istnieje do tego aplikacja!

Kontynuujemy rozwijanie rozwiązań związanych ze smartfonem. Możemy koordynować coraz więcej aspektów naszego codziennego życia za pomocą urządzenia, które jest w praktycznie każdym domu — oświetlenie nie jest wyjątkiem. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednia aplikacja, połączenie bezprzewodowe/chmura internetowa, centrum sterowania (np. brama LEDVANCE Gateway) oraz nowoczesne produkty LED. Możesz regulować oświetlenie z każdego miejsca w domu w dowolnej chwili. Wskazówka: lepiej upewnić się, że nie ma wtedy nikogo w domu!

Trend 2: dostosowane schematy oświetlenia dla całego domu

Obecnie możliwe jest wstępne zaprogramowanie schematów oświetlenia dla całego domu i ogrodu. Niezależnie od tego czy wybierzesz tryb „wakacyjny” (światła są losowo włączane i wyłączane, aby stworzyć wrażenie, że właściciele są w domu) lub „imprezowy” (idealny nastrój na udany wieczór), oświetlenie nie będzie już stanowić problemu.

Dostosowane oświetlenie

Oświetlenie w kolorach RGB

Trend 3: spraw, że Twój dom stanie się kolorowy

Nie musisz już zmieniać dekoracji, jeśli chcesz nieco pokolorować ściany. Oświetlenie LED można dostosować tak, aby generowało dowolną barwę światła widzialnego, przez co dostosowywanie kolorystyki domów i ogrodów staje się coraz bardziej popularne. Niebieski poniedziałek? Czerwony wtorek?

Trend 4: oświetlaj małe powierzchnie

Oświetlenie LED jest niezwykle trwałe, dlatego idealnie nadaje się do oświetlania półek. Taśmy i węże LED pozwalają oświetlić każdy zakamarek w domu i ogrodzie: od szaf i szuflad po parasole i schody. Elastyczne, małe i regulowane paski można przyciąć do wymaganego rozmiaru i przykleić za pomocą taśmy klejącej. Czas oświetlić szafki w kuchni i zobaczyć, co się w nich kryje!

Taśma LED

Światło biologiczne

Trend 5: opcje światła zdrowotnego

Słowo „światło” jest często kojarzone ze zdrowiem i niewątpliwie pełni ważną rolę w życiu człowieka. Technologia oświetlenia LED coraz częściej jest łączona z naukowymi rozwiązaniami wpływającymi na ludzki organizm, które zwiększają poziom koncentracji i wspomagają rytm snu. Masz problemy ze wstawaniem rano? Wypróbuj oświetlenie imitujące światło wschodzącego słońca, które pomoże Ci wybudzić się naturalnie.

Trend 6: oto powrót stylu retro

W coraz bardziej wirtualnym świecie pragniemy nostalgii, ponadczasowego wzornictwa i autentyczności. Jednak zależy nam również na sprawności i funkcjonalności. W czasie gdy nowoczesne, cyfrowe innowacje czerpią coraz więcej z klasycznego wzornictwa, lampy LED Edison to doskonały i oszczędny sposób na dodanie stylu retro w domu. To idealne połączenie obu światów.

Oświetlenie LED w stylu retro

Oświetlenie zewnętrzne LED

Trend 7: wydłuż lato dzięki oświetleniu zewnętrznemu

Wszyscy znamy to dołujące uczucie, gdy wieczory nadchodzą coraz szybciej. Na szczęście dopóki temperatury są akceptowalne, światło nie powinno już stanowić problemu. Ze względu na znakomitą odporność, trwałość i zmniejszone wymagania konserwacyjne lamp LED możemy spędzać więcej czasu na zewnątrz.

Trend 8: poznamy się?

Wiedzą, co lubisz i co chcesz oświetlić. Inteligentne produkty LED to idealny przykład innowacji oświetleniowych. Systemy te mogą uczyć się tego, w jaki sposób są używane i modyfikować swoje zachowanie, aby spełnić oczekiwania użytkowników. Ktoś w Twoim domu ciągle zostawia włączone światła? To już nie problem! Dzięki inteligentnym systemom zarządzania oświetleniem światła mogą wyłączyć się automatycznie, jeżeli nie ma nikogo w pokoju.

Inteligentne lampy LED

Oszczędności energii związane z oświetleniem LED

Trend 9: zaletą jest to, że te trendy nie zrujnują Twojego portfela...

Światła LED pomagają obniżyć ogólne zużycie energii i koszty konserwacji. Są bardziej trwałe niż inne źródła światła i stają się tańsze w zakupie. Wygląda na to, że nie wszystkie nowoczesne rozwiązania muszą być najbardziej kosztownym wyborem!